Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spadki Fps. Zacięcia gry
#1
Witam. Może tutaj znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mi pomóc.. otóż mam problem z grą, podczas gry fps'y crashują do 6fps i znów wzrastają i wszystko działa by za chwilę znów spaść do 6fps... w takich warunkach nie da się normalnie zagrać. Ale przejdę do sedna od czego się zaczęło... wymieniłem mojego starego poczciwego Gtx 1060 6gb na Rtx 3060 12gb i pierwsze zaczęły się schody z Cs Go, gdzie klatki spadały poniżej 120fps inne gry działały jak należy w tym fortnite. Postanowiłem zrobić format systemu, zainstalowałem świeży system i stało się to... wszystkie inne gry działają prawidłowo a fortnite odwala takie rzeczy... gra ładuję się za 10 minut, czasem jak wyskakuję z balonu to jest już 50graczy na mapie... jak już wyląduję to zaczyna się zabawa 160 stałych fps crashuje do 6fps i tak co chwilę... zmieniałem ustawienia high/low/medium na każdych tak samo, przeinstalowałem fortnite na inny dysk... problem nadal występuję... testy procka,karty,ramu,dysków robione wszystko w normie... zasilacz trzyma napięcia... temperatury w normie, nic się nie grzeje a taki cyrk... dodam jeszcze raz wszystkie inne gry działają płynnie tylko z Fortnite takie coś się dzieje, może tutaj będzie ktoś w stanie mi pomóc? System świeży, sterowniki najnowsze.. 
spec pc:
 
CPU : Ryzen 5 3600
GPU: MSI GeForce RTX 3060 GAMING X 12GB GDDR6
Ram: HyperX 16GB 3200MHz Predator RGB CL16 (2x8GB) DDR4
Płyta Główna: MSI B450 TOMAHAWK MAX
Zailacz: SilentiumPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze
Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 140mm
Odpowiedz
Zakup reklamę na naszym forum.
Baner VoD Strefa
#2
Przeniosłeś grę na inny dysk ? czy na inną partycję ?

Ja miałem kiedyś podobnie , może nie aż tak , ale też się długo bardzo ładowało, i zdarzały się dropy i powiem Ci że grę z dysku ssd , przeniosłem na nowo zakupiony NVME . Ale dziwne że u Ciebie takie cyrki wystąpiły po zmianie karty.
Odpowiedz
#3
Tak, przenosiłem z dysku pierwszego na drugi. Instalowałem od nowa na jednym i na drugim... klapa. Gra działała na nowej karcie prawidłowo, lecz miałem drastyczne spadki fps w Cs GO więc zrobiłem format, wyczyściłem oba dyski, na jednym system, drugi pod gry.. wszystkie stery zainstalowane, system świeży... wszystkie gry działają, wszędzie trzyma fps... a Fortnite zwariował.. szukałem pomocy na wielu forach, były różne propozycje...sprawdź to, sprawdź tamto wyszło że sprzętowo wszystko jest ok. Wgrałem nawet najnowszy bios do płyty i nadal nic... Cs Go  400 fps ze spadkami do 300 i wszystko śmiga, wiedźmin 3 wszystko ładnie lata... CoD warzone 2 ustawienia ultra 80-90 klatek ładnie płynnie śmiga... fortnite 160 fps ze spadkami do 6fps i klatkującą grą co pięć minut.

Nie mam już pomysłu co z tym zrobić... gra jest nie grywalna... a pomysłów żadnych, każdy rozkłada ręce... wszystkie gry śmigają aż miło tylko jedna nie  Huh
Odpowiedz
#4
Nie wiem co Ci doradzić , masz starą kartę jeszcze ? tak aby na chwilę podmienić i sprawdzić ? Chociaż to nie ona pewnie jest winna , jeżeli wszystko inne działa. Ostatnią Twoją deską ratunku może być chyba tylko support epic.

Zobacz to jeszcze :
https://fortnitepolska.pl/macie-problem-...sc-dzwieku
Odpowiedz
#5
(06-29-2023, 15:04)kukiz87 napisał(a): Nie wiem co Ci doradzić , masz starą kartę jeszcze ? tak aby na chwilę podmienić i sprawdzić ? Chociaż to nie ona pewnie jest winna , jeżeli wszystko inne działa. Ostatnią Twoją deską ratunku może być chyba tylko support epic.

Zobacz to jeszcze :
https://fortnitepolska.pl/macie-problem-...sc-dzwieku



Z dźwiękiem już próbowałem, szukałem różnych sposobów i bez rezultatów... Kartę mam i właśnie rozważam opcję podmiany ale to może w weekend bo w tygodniu nie mam sił z tym grzebać... ale wydaje mi się że jeśli była by nowa karta walnięta to wszystkie gry miały by problem a ma tylko fortnite.. A najlepsze jest to że jak dam wszystko na ustawienia niskie to gra się wczytuje około 3-5 minut.. a jak dam na epickie to gra się wczytuje 15 minut...
Odpowiedz
#6
Jeszcze jedno , spróbuj włączyć synchronizacje pionową i ustal limit na 60 fps . Ustaw to na sztywno w panelu nvidii a potem w grze.
Odpowiedz
#7
(06-30-2023, 19:09)kukiz87 napisał(a): Jeszcze jedno , spróbuj włączyć synchronizacje pionową i ustal limit na 60 fps . Ustaw to na sztywno w panelu nvidii a potem w grze.


Mam monitor 144hz jak ustawie 60fps to będzie dopiero pokaz slajdów. Ale próbowałem już z synchronizacją pionową i jest dokładnie ten sam efekt.. klatki lecą co jakiś czas na łeb... i wszystko klatkuje.. napisałem już do epic.. dali już trzy podpowiedzi co zrobić ale nadal brak rezultatów.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Reklama
sponsorki Polskie forum fortnite  ogłoszenia towarzyskie Zarabianie w internecie Jak zarabiać w domu Randki24 Bogate sponsorki