Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nauka budowania dla zaawansowanych
#1
Lightbulb 
Podczas gry w Battle Royale musisz wiedzieć jedną rzecz. Budowanie musi przychodzić ci naturalnie. Jest to element wymagany. Jeżeli widzisz w oddali przeciwnika, który zdążył cię zauważyć - budujesz. Jeżeli szykujesz się do szturmu na bazę wroga - budujesz. Jeżeli zostałeś zaskoczony atakiem z tyłu - budujesz. Niezależnie od sytuacji, powinieneś najpierw zbudować osłonę, a dopiero później myśleć o ataku lub kontrataku. Uwaga! System szybkiego budowania znajduje zastosowanie przede wszystkim na platformie PC. To tutaj masz największą kontrolę tego co robisz.

[Obrazek: 523631046.jpg]

  1. Pierwszą rzeczą podczas budowania jest przemieszczanie się. Nie możesz myśleć o tym, który klawisz nacisnąć, musisz to wiedzieć. Podczas sprintu nie możesz się po prostu zatrzymać i wykorzystać ten czas na wciśnięcie przycisku odpowiedzialnego za budowanie. Z pomocą oczywiście przychodzi trik ze zmianą domyślnego sterowania.
  2. Jeżeli uważasz, że podczas sprintu wciśnięcie klawisza odpowiedzialnego za budowanie schodów czy ścian znajduje się zbyt daleko twojego palca, zmień go natychmiast. Użytkownicy komputerów posiadający myszki z wieloma przyciskami mogą zastanowić się nad przypisaniem do nich klawiszy odpowiedzialnych za szybkie wywoływanie ścian oraz schodów.
  3. Pamiętaj, że im bliżej twoich palców będzie taki przycisk, tym szybciej wywołasz akcję budowania odpowiedniego elementu. Do ciebie należy czy przycisk ten będzie znajdował się na klawiaturze, czy myszce. Koniec końców wszystko zależy od twoich preferencji. Ważny jest jedynie czas i komfort użytkowania twojego schematu sterowania. Nie bój się eksperymentować. Poświęć jeden mecz, wyląduj na obrzeżach, z dala od przeciwników i testuj możliwe kombinacje sterowania.
    [Obrazek: 523631062.jpg]
  4. Pierwszym schematem budowania jest ustawienie jednej ściany oraz schodów. W ten sposób będziesz chroniony przez dwie konstrukcje, a nie jedną, co bezpośrednio przekłada się na czas dla ciebie.
  5. Jeżeli jesteś podczas wymiany ognia, buduj konstrukcje z drewna. Zostaną one zniszczone praktycznie tak samo szybko jak z metalu czy cegły, ale drewno można pozyskać o wiele szybciej niż te drugie. 
    [Obrazek: 523631078.jpg]
    1. Drugi schemat dotyczy graczy, którzy lubią korzystać ze strzelb. W takich przypadkach podczas szturmu na pozycję wroga buduj dwie pary schodów.
    2. Jeżeli jedna zostanie zniszczona, druga będzie cię osłaniać. Pamiętaj tylko, że po wybudowaniu trzech par schodów, będziesz narażony na ewentualne obrażenia od upadku. W takim przypadku zbuduj podwójną podłogę zamiast schodów. Ważnym jest, by zrobić to szybko, a więc buduj podczas biegu.
      [Obrazek: 523631093.jpg]
      Trzeci schemat budowania to osłona podczas szturmu na wzniesienie, na którym znajduje się przeciwnik. Pamiętaj, że przeciwnik mający przewagę wysokości, będzie w stanie cię zabić bardzo szybko. Na powyższym obrazku widnieje propozycja konstrukcji, która zagwarantuje ci bezpieczeństwo. Jeżeli zrobisz to wystarczająco szybko, przeciwnika czeka niemiła niespodzianka.
      [Obrazek: 523631109.jpg]

      Tak jak w poprzednich przypadkach kluczem do sukcesu podczas używania tej techniki jest oczywiście powtarzanie jej aż do momentu uzyskania pożądanego efektu. Nie bój się trenować gdzieś na uboczu mapy. Taktyka ta sprawdza się również podczas szturmu na bazę wroga. Jeżeli wróg będzie czaił się w uprzednio zbudowanej fortecy, buduj schody prowadzące na jej szczyt.
      [Obrazek: 523631125.jpg]

      Kolejną metodą na szarżę jest budowanie schodów oraz ściany za nimi. Podczas szturmowania fortecy wroga bardzo ważne jest, by chronić własną konstrukcję przed ostrzałem. Wielu graczy strzela do zbudowanej już konstrukcji pod tobą, byś spadł na dół i otrzymał dodatkowe obrażenia. Na powyższym obrazku widnieje cała budowla. Zauważ, że za każdą rampą jest ściana, co gwarantuje dużo większe bezpieczeństwo niż same schody (przeciwnik w fortecy musi najpierw zniszczyć ścianę, a dopiero później schody). Jeżeli opanujesz stawianie schodów i ścian podczas sprintu do perfekcji, możesz spróbować sił z podwójnymi rampami i ścianami za nimi. Jest to taktyka gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas szturmowania fortecy. Jeżeli gracz w fortecy, którą akurat próbujesz szturmować jest szczególnie agresywny i strzela do ciebie, bądź twojej konstrukcji pełnymi seriami, zatrzymaj się i buduj ściany aż do momentu, w którym przeciwnik będzie musiał przeładować broń. Jeżeli tak się stanie, będzie to dla ciebie idealna pozycja do zbudowania kolejnych pięter i przejęcie pozycji nad wrogiem.Źródło: https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1842
Odpowiedz
Zakup reklamę na naszym forum.
Baner VoD Strefa
#2
Powinni dodać w grze jakiś lużny tryb do pogrania , aby początkujący mogli się nieco nauczyć budowania.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Reklama
sponsorki Polskie forum fortnite  ogłoszenia towarzyskie Zarabianie w internecie Jak zarabiać w domu Randki24 Bogate sponsorki