Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Fortnite - błąd
#1
Sad 
Hej. Mam problem z grą Fortnite. Podczas rozgrywki czasem wyrzuca mnie z gry i wyskakuje mi komunikat: "the application has crashed and will now close. we apologize for the inconvenience." Robi się tak po paru minutach gry, mogę swobodnie biec i nagle gra się zatnie i mnie wyrzuci. Raz mogę dwa pierwsze mecze zagrać, a za trzecim razem mnie wyrzuci lub na odwrót. Gram na laptopie, którego mam od stycznia 2017 roku, a jego parametry to:
ASUS X540LJ
Procesor: Intel® Core™ i5-5200U CPU @ 2.20GHz 2.19GHz
Pamięć RAM: 8GB
Typ systemu: 64bit
Karta graficzna: INTEL® HD Graphics 5500 i NVIDIA GeForce GT 920M
W Fortnite gram na niskich parametrach, gram na 30 fps, jedynie odległość widzenia mam na epicką, ale gra mimo wszystko na początku trochę się zacina (gdy wyskakuje z busa) a tak to chodzi płynnie, lecz gdy strzelam czy nawet biegnę lub stanę w miejscu gra się zatnie, chwilę zadziała i wyrzuca mnie do pulpitu z takim błędem. Próbowałam odinstalować i zainstalować na nowo, ale nic to nie dało, EasyAntiCheat również nie pomaga, mimo takich zaleceń na niektórych forach. Ściągnęłam również Geeks3D FurMark, ale nie mam bladego pojęcia o co tu chodzi, podeślę jedynie screen'a.
Już wcześniej (z rok temu) grałam w Fortnite'a i tak nie miałam, dopiero teraz tak mam. Robiłam ostatnio sama reset całego laptopa (przywróciłam do ustawień fabrycznych, bo był bardzo zawalony zbednymi rzeczami) i teraz zastanawiam się nad zaniesieniem laptopa może do serwisu żeby go jakoś podlepszyli jeśli się da albo całego dobrze wyczyścili. Wracając do gry, za każdym tym błędem ustawia mi się w grze w ustawieniach funkcja ,,używaj debugowania po błędzie karty graficznej" mimo, że za każdym razem ją wyłączałam, bo myślałam, że ma to coś wspólnego z tym. Gram również na DirectX11, bo wersję beta DirectX12 również wyłączyłam, bo myślałam, że to obniża moje parametry.
Szukałam na internecie pomocy, lecz nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na swoje pytanie. Wiecie może o co tutaj chodzi? Z góry dziękuję za pomoc.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
Zakup reklamę na naszym forum.
Baner VoD Strefa
#2
Wiele osób ma ten problem i nawet ja z tym się borykam przez co gram już bardzo nie wiele w grę. Samo epic nie wie czym spowodowany jest błąd , a pisałem do nich w tej sprawie nie raz. Wpisz komunikat błędu z okienka w youtube i masz kilka możliwych rozwiązań ale szansa że pomoże to jakieś 10% Moim zdaniem ten błąd jest związany z pamięcią ram , błędy mi zaczęły wyskakiwać od jakiegoś 8 sezonu od momentu kiedy mam nie w pełni sprawny ram w komputerze.
Odpowiedz
#3
(05-05-2020, 10:23)kukiz87 napisał(a): Wiele osób ma ten problem i nawet ja z tym się borykam przez co gram już bardzo nie wiele w grę. Samo epic nie wie czym spowodowany jest błąd , a pisałem do nich w tej sprawie nie raz. Wpisz komunikat błędu z okienka w youtube i masz kilka możliwych rozwiązań ale szansa że pomoże to jakieś 10% Moim zdaniem ten błąd jest związany z pamięcią ram , błędy mi zaczęły wyskakiwać od jakiegoś 8 sezonu od momentu kiedy mam nie w pełni sprawny ram w komputerze.
Właśnie z yt próbowałam robić, naprawiałam błędy poprzez EasyAntyCheat i gra nie nazywała się Fortnite tylko ,,Game 217", ale nie wiem czy to coś ma do rzeczy. Próbowałam robić z wierszem poleceniem, weryfikowałam grę i wszystko pokazywało, że jest dobrze, a i tak często mnie z tym błędem wyrzucało z gry. Naczytałam się, że może to być wina też właśnie karty graficznej bo może uległa jakiemuś uszkodzeniu i jak widać na screen'ie to też dziwnie jest jakaś duża temperatura, ale no szczerze na tym się nie znam. Nie tylko z Fortniete mnie wyrzucało, bo np. z Euro Truck Simulator też, a na innych grach był czasem nie płynny obraz i też wyrzucało. Nigdy od 3 lat też go od środka nie czyściłam, bo nie mam o tym pojęcia i może przez to coś się stało. Mam w planach niedługo i tak go zanieść do serwisu do czyszczenia i formatu. Czyli wystarczy, że wymienię RAM czy lepiej też dokupić o ile się da?
Odpowiedz
#4
Aby zdiagnozować pamięc ram , poczytaj i pobierz odpowiedni program nazywa się bodajże memtest , zrób test i sprawdź w jakim stanie masz pamięci. Jeżeli będzie jakiś komunikat o będzie może być winna właśnie pamięć. Jeżeli nie , to problem może tkwić w grafice która z innych gier również Cię wyrzuca, Widzę że mowa o laptopie więc z grafią nic nie zrobisz. Temperatura w stresie 86 stopni już należało by myśleć nad zbijaniem jej , czyli czyszczenie + pasty , ale powiem szczerze że to nie w temperaturze raczej tkwi w problem tylko w którymś z podzespołów. Musiała być zanieść laptopa do jakiegoś renomowanego serwisu tak aby sprawdzili każdy podzespół , pierwszy lepszy serwis z brzegu tylko Ci go wyczysci , pobierze program który masz do stresu , i wezmą pieniądze , a problem pozostanie. Ja osobiście polecał bym Ci po prostu zakupić używaną stacjonarkę jeżeli chcesz grać a laptop niech sobie zostanie do internetu filmow itp , stacjonarkę używaną na której spokojnie uzyskasz ok 70 stałych klatek kupisz za 600 zł , w serwisie za laptopa zawołają pewnie ze 150 , 200 a problem może pozostać , więc zastanów się czy to ma sens.
Odpowiedz
#5
(05-05-2020, 12:08)kukiz87 napisał(a): Aby zdiagnozować pamięc ram , poczytaj i pobierz odpowiedni program nazywa się bodajże memtest , zrób test i sprawdź w jakim stanie masz pamięci. Jeżeli będzie jakiś komunikat o będzie może być winna właśnie pamięć. Jeżeli nie , to problem może tkwić w grafice która z innych gier również Cię wyrzuca, Widzę że mowa o laptopie więc z grafią nic nie zrobisz. Temperatura w stresie 86 stopni już należało by myśleć nad zbijaniem jej , czyli czyszczenie + pasty , ale powiem szczerze że to nie w temperaturze raczej tkwi w problem tylko w którymś z podzespołów. Musiała być zanieść laptopa do jakiegoś renomowanego serwisu tak aby sprawdzili każdy podzespół , pierwszy lepszy serwis z brzegu tylko Ci go wyczysci , pobierze program który masz do stresu , i wezmą pieniądze , a problem pozostanie. Ja osobiście polecał bym Ci po prostu zakupić używaną stacjonarkę jeżeli chcesz grać a laptop niech sobie zostanie do internetu filmow itp , stacjonarkę używaną na której spokojnie uzyskasz ok 70 stałych klatek kupisz za 600 zł , w serwisie za laptopa zawołają pewnie ze 150 , 200 a problem może pozostać , więc zastanów się czy to ma sens.
Zrobiłam test, robił się od 1 godziny przez całą noc do prawie 9, załączam zdjęcie

(05-06-2020, 10:58)Zuza1 napisał(a):
(05-05-2020, 12:08)kukiz87 napisał(a): Aby zdiagnozować pamięc ram , poczytaj i pobierz odpowiedni program nazywa się bodajże memtest , zrób test i sprawdź w jakim stanie masz pamięci. Jeżeli będzie jakiś komunikat o będzie może być winna właśnie pamięć. Jeżeli nie , to problem może tkwić w grafice która z innych gier również Cię wyrzuca, Widzę że mowa o laptopie więc z grafią nic nie zrobisz. Temperatura w stresie 86 stopni już należało by myśleć nad zbijaniem jej , czyli czyszczenie + pasty , ale powiem szczerze że to nie w temperaturze raczej tkwi w problem tylko w którymś z podzespołów. Musiała być zanieść laptopa do jakiegoś renomowanego serwisu tak aby sprawdzili każdy podzespół , pierwszy lepszy serwis z brzegu tylko Ci go wyczysci , pobierze program który masz do stresu , i wezmą pieniądze , a problem pozostanie. Ja osobiście polecał bym Ci po prostu zakupić używaną stacjonarkę jeżeli chcesz grać a laptop niech sobie zostanie do internetu filmow itp , stacjonarkę używaną na której spokojnie uzyskasz ok 70 stałych klatek kupisz za 600 zł , w serwisie za laptopa zawołają pewnie ze 150 , 200 a problem może pozostać , więc zastanów się czy to ma sens.
Zrobiłam test, robił się od 1 godziny przez całą noc do prawie 9, załączam zdjęcie. Na niektórych filmikach i forach pisali, że czasami Memtest nie pokazuje błędów niezależnie od tego jak długo będzie diagnozować, ale poproszę w serwisie żeby to dobrze tam sprawdzili.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#6
Zrobiłaś kompletnie cały test i bardzo dobrze , z tego co widzę na zdjęciu errors 0 więc ram odpuść , ram nie jest problemem. Mi pluje tymi błędami i wiem że mam ram uszkodzony , Ty masz ok więc to nie tylko ram powoduje. Najlepsze jest to że nawet epic nie potrafi tego błędu rozwiązać, więc jedynie można próbować metodą prób i błędów. Możesz sprawdzić ze sterownikami do grafiki , jeżeli masz najnowsze spróbuj ze starszymi , itp.
Odpowiedz
#7
(05-06-2020, 12:00)kukiz87 napisał(a): Zrobiłaś kompletnie cały test i bardzo dobrze , z tego co widzę na zdjęciu errors 0 więc ram odpuść , ram nie jest problemem. Mi pluje tymi błędami i wiem że mam ram uszkodzony , Ty masz ok więc to nie tylko ram powoduje. Najlepsze jest to że nawet epic nie potrafi tego błędu rozwiązać, więc jedynie można próbować metodą prób i błędów. Możesz sprawdzić ze sterownikami do grafiki , jeżeli masz najnowsze spróbuj ze starszymi , itp.
Może jak będzie nowy sezon to się to ogarnie, bo wcześniej tak nie miałam. Zaniosę laptopa do serwisu i tak do wyczyszczenia i formatowania, powiem też z czym mam problem i może żeby tam go dokładnie sprawdzili, dowiem się czy mogę coś z tym zrobić, może coś w laptopie ulepszyć bo może jest za słaby albo coś innego szwankuje i zobaczymy co za radzą. Zaniosę go za jakiś czas i jak już będzie zrobiony to się odezwę tutaj czy działa wszystko normalnie. Dzięki wielkie Cool
Odpowiedz
#8
(05-06-2020, 12:00)kukiz87 napisał(a): Zrobiłaś kompletnie cały test i bardzo dobrze , z tego co widzę na zdjęciu errors 0 więc ram odpuść , ram nie jest problemem. Mi pluje tymi błędami i wiem że mam ram uszkodzony , Ty masz ok więc to nie tylko ram powoduje. Najlepsze jest to że nawet epic nie potrafi tego błędu rozwiązać, więc jedynie można próbować metodą prób i błędów. Możesz sprawdzić ze sterownikami do grafiki , jeżeli masz najnowsze spróbuj ze starszymi , itp.
Jestem już po formacie i czyszczeniu laptopa Smile Dokupiłam do niego kartę sieciową USB i na początku gdy wszystko ogarniałam nadal był ten błąd. Poszperałam trochę na yt i pomógł mi ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=EtwpTuPnC9I&t=301s

Zrobiłam wszystko co kazał od początku do momentu zainstalowania czegoś do karty graficznej (niestety od 5 minuty filmu nie mogłam zrobić tego co on, ponieważ mój system nie spełniał tam jakiś wymagań więc odpuściłam) ale gdy zaczęłam grać od tamtej pory (4 dni temu) do dzisiaj grać to mi nie laguje, nie ścina no i co najważniejsze -  nie wyrzuca już przez ten błąd Smile. Zostawiam więc link tutaj, może komuś jeszcze pomoże. Format i czyszczenie laptopa też się przydał, bo miałam bardzo zasyfiony i usunięty jakiś sterownik oraz mam wszystko poaktualizowane bo to też nie było zrobione. Pozdrawiam Big Grin
Odpowiedz
#9
Fajnie że pomogło i bardzo fajnie że pokazałaś film który Ci pomógł Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Reklama
sponsorki Polskie forum fortnite  ogłoszenia towarzyskie Zarabianie w internecie Jak zarabiać w domu Randki24 Bogate sponsorki