Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 laptopy, który wybrać?
#1
Mam do Was pytanko odnośnie wyboru laptopa.
Jak dla mnie, to wystarcza mi jeszcze moj stary Dell 6420 z i5 na pokladzie 2giej generacji. No ale ja nie gram.
Natomiast mój  młody  chce pograć w Fortnite, a tu już sprzęt nie nadąża. Nie mogę pozbyć się błędu z DX11, choć niby mam 12 (grafika intel HD3000).

Ale do rzeczy.
Co byście wybrali:
Dell Inspiron 5570
i7 8550U do 4x4.0
12GB RAM 2400MHz
Intel HD Graphics 620
1TB sata3

Czy 

Dell Inspiron 3593
i5 1035G1 do 4x3,6
8GB RAM
256SSD
Intel UHD Graphics.

Bedzie na tym dzialać Fortnite?
Odpowiedz
Zakup reklamę na naszym forum.
Baner VoD Strefa
#2
No więc tak Twój stary intel HD3000 ma dx 10.1 i to normalna sprawa że gra nie działa. Na tym pierwszym HD Graphics 620 będzie działać bo jak najbardziej obsługuje dx11 , nie wiem jaka jest grafika w drugim laptopie , zastanawia mnie tylko dlczego szukasz laptopa bez dedykowanej karty graficznej ? Te grafiki są zintegrowane z procesorem i one nie mają zbyt dużej mocy obliczeniowej , gra będzie działać , ale jak to już inny temat. Proponuje rozglądać się za laptopem z kartą graficzną dedykowaną jakimś geforcem lub radeonem. Z Tych dwóch laptopów ja bym zakupił ten pierwszy.
Odpowiedz
#3
Hmm rozgladam sie za czyms w cenie do 2400. Ten pierwszy z i7 tez moge miec w cenie 2200, z i5 normalna cena 2400. Nie moge nigdzie znalezc informacji jaka dokladnie tu karta siedzi.
Ja osobiscie nie potrzebuje dedykowanej karty, jednak mlody wyprosil w koncu Fortnite i pojawil sie problem. Laptop bedzie sluzyl glownie dla mnie.
Czy ewentualnie w tej cenie dostanie sie cos, co bedzie chodzilo lepiej? Zaufanie mam do Della Smile
Odpowiedz
#4
W tym przedziale cenowym nie widzę laptopów Dell z dedykowaną kartą, widzę te które wysłałeś , Odpalisz fortnite na jednym i drugim , jednak są to układy graficzne zintegrowane i na fajerwerki pod względem płynności gry bym nie liczył.

Na karcie zintegrowanej della fortnite będzie działał mniej więcej tak :
https://www.youtube.com/watch?v=kD30aoKvyEo
Odpowiedz
#5
To moze cos poleasingowego, np
i7 6820HQ do 4x3,6 tyle ze to 6-ta generacja
16GB ram
Grafika Radeon R7 M370 2GB

Jako odpowiedz znalazlem takie porownanie grafik. Procesory pomimo 2 generacji radza sobie podobnie w testach. Czy warto dla tych paru fps?
Mlody jest w takim wieku, ze za 2-3 lata bedzie pewnie chcial komputer stacjonarny. A wczesniej pewnie jakas konsola, moze gdy ps5 wyjdzie.
Co sadzicie?

[img][Obrazek: 6edd709b445db44bmed.jpg][/img]
Odpowiedz
#6
no to kupiłem co innego, mianowicie używany, na gwarancji HP Omen 15-dc0005NW z procesorem i5-8300H i grafika GTX1050 Ti. Myślę, że będzie ok Smile
Odpowiedz
#7
Łoooo nieźle , grafa lepsza niż w mojej stacjonarce Wink będziesz pan zadowolony.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Reklama
sponsorki Polskie forum fortnite  ogłoszenia towarzyskie Zarabianie w internecie Jak zarabiać w domu Randki24 Bogate sponsorki